Webové stránky Lifediet.cz používají ke správnému fungování soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Bílkovinná proteinová dieta

MEDIDIET - Metoda, která dává chuť zhubnout

Proč si vybrat metodu MEDIDIET

Klientům nabízíme bezpečnou a zdravou metodu redukce tělesné hmotnosti pod odborným dohledem v některém z našich zaškolených center. Pokud hledáte způsob, jak hubnout rychle, zdravě a bezpečně pod odborným dohledem, za pomoci proteinových jídel s největší nabídkou příchutí na trhu a nejlepšími chuťovými vlastnostmi, pak jste tu správně, protože MEDIDIET® JE METODA, KTERÁ DÁVÁ CHUŤ ZHUBNOUT...!

Najdete nás v Ostravě.

 

PROFESIONÁLNÍ A VYSOCE ODBORNÝ PŘÍSTUP

PROFESIONÁLNÍ A VYSOCE ODBORNÝ PŘÍSTUP

s detailní znalostí problematiky redukcí tělesné hmotnosti a mnohaletou zkušeností. Odborní garanti (lékaři či kvalifikovaní výživoví poradci) každého z center MEDIDIET® absolvovali semináře pod vedením MUDr. Miloše Rýce a v problematice se dál průběžně vzdělávají.
DESÍTKY VÝBORNÝCH PROTEINOVÝCH JÍDEL

DESÍTKY VÝBORNÝCH PROTEINOVÝCH JÍDEL

v několika medicínských řadách (jídla s minimálním obsahem lepku, hypoalergenní přípravky bez přítomnosti bílkovin z kravského mléka, pokrmy bez náhradních sladidel slazené stévií, atd), vyráběných v nejmodernějších potravinářských provozech ve Francii a zemích Beneluxu (pracujeme pouze s prvotřídními surovinami, zásadně nepoužíváme ingredience nejistého či podezřelého původu).
KOMPLEXNÍ PÉČE O KLIENTA I PO SKONČENÍ REDUKCE

KOMPLEXNÍ PÉČE O KLIENTA I PO SKONČENÍ REDUKCE

redukce (úprava stravovacích návyků) a léčba stravou v rámci nutriterapie a nutriprevence.
JSME LEPŠÍ NEŽ KONKURENCE VE VŠECH PARAMETRECH

JSME LEPŠÍ NEŽ KONKURENCE VE VŠECH PARAMETRECH

odbornost, rozsah a kvalita nabízených příchutí a služeb, lékařská on-line poradna, neustále inovované a rozšiřované portfolio přípravků, zázemí silného výrobce.

Metoda MEDIDIET

MD logo bigÚvaha, která stála u zrodu bílkovinných diet byla jasná: Jak to udělat, aby organismus hubnul přednostně na úkor zásobního tuku a nechal na pokoji bílkoviny z vlastní svalové tkáně jako metabolicky bližší zdroj zásobní energie. A jde to vůbec?

Úkol zvládl dr.Blackburn (pozdější profesor na Harvardu v USA), který v roce 1973 formuloval protokol Protein Sparing Modified Fast („bílkoviny šetřící modifikovaný půst“). Tím byl položen základ tzv. ketogenních diet.

Přísunem dostatečného množství kvalitních bílkovin za současného omezení sacharidů se organismus zcela přirozenou cestou dostává do tzv. ketózy* (odtud označení bílkovinných diet jako „ketogenní“) a následně redukuje tělesnou hmotnost převážně na úkor tukové tkáně, což je objektivizovatelné měřením na bioimpedanční váze. Genialita Blackburna byla v jednoduchosti řešení. Organismus dostane hyperproteinovou a přísně nízkokalorickou stravu s dostatkem zeleniny a tím se dostane do stavu půstu bez pocitu hladu. Jde tedy o hladovku bez vědomí pacienta.

Oproti prostým nízkoenergetickým dietám zde dochází ke změně pořadí mobilizace energetických rezerv: Sacharidy (glykogen) - mastné kyseliny (tuková tkáň) - bílkoviny (svalová tkáň).

Tento vskutku revoluční způsob hubnutí však má své indikace i kontraindikace, které je třeba bezpodmínečně dodržovat. Vedle nadváhy a obezity, jsou hlavními indikacemi bílkovinné diety vysoká hladina krevních tuků (s vynikajícími výsledky na snižování hladiny cholesterolu a triacylglycerolů), vysoký krevní tlak, cukrovka II. typu (léčená dietou nebo „prášky“, nikoliv ta, kdy si pacient musí „píchat“ inzulín) a další.

Kumulativní efekt hyperproteinové stravy aneb hubnutí ve čtyřech fázích

Z hlediska jednoho přípravku MEDIDIET® jde o klasickou nízkokalorickou dietu se zvýšeným obsahem bílkovin a sníženým obsahem sacharidů a tuků.

Z hlediska programu MEDIDIET® jako celku, který počítá s nahrazením několika denních jídel proteinovými přípravky, se z metody stává klasická ketogenní* dieta, během které pacient redukuje přednostně na úkor vlastní tukové tkáně a celý proces začíná fungovat jako „protein sparing modified fast“.

ROZDÍL MEZI BĚŽNOU NÍZKOENERGETICKOU DIETOU A DIETOU PROTEINOVOU Z POHLEDU ZASTOUPENÍ JEDNOTLIVÝCH ŽIVIN

 
Graf 1
Graf 2

Z TOHOTO JEDNODUCHÉHO GRAFU VYPLÝVÁ HNED NĚKOLIK ZÁSADNÍCH POZNATKŮ:

 • Proteinová dieta MEDIDIET® není bezsacharidová
 • Proteinová dieta MEDIDIET® se blíží dietě tukuprosté
 • Proteinové přípravky MEDIDIET® nelze nahradit přípravky z běžných nízkoenergetických diet ani proteiny určené pro body building
 • Proteinová dieta MEDIDIET® funguje jako ketogenní jen při dodržení poměrného zastoupení jednotlivých živin, tj. při zvýšeném přísunu bílkovin a sníženém přísunu sacharidů a tuků

 

Čtyři fáze proteinové diety MEDIDIET

Několik desetiletí lékařské praxe potvrdilo optimální klinický efekt bílkovinné diety, pokud je tato rozdělena do čtyř po sobě následujících fází, kterými musí každý pacient bezpodmínečně projít.
V klasickém protokolu tedy sestává ze čtyř za sebou jdoucích etap, z nichž každá následující má oproti té předchozí trvat dvakrát delší dobu. Níže je pro ilustraci uveden schematický popis jednotlivých fází (terapeut se může od uvedeného postupu odchýlit).

1. fáze

1. fáze

NAHRAZENÍ 4 PRAVÝCH JÍDEL 4 PROTEINOVÝMI JÍDLY MEDIDIET® + POVOLENOU ZELENINOU. OBVYKLÁ RYCHLOST HUBNUTÍ U JINAK ZDRAVÝCH JEDINCŮ: 5 - 7 KG ZA MĚSÍC.

Spočívá v úplné náhradě „pravých“ jídel instantními bílkovinnými pokrmy MEDIDIET®, přičemž je třeba dodržovat poměr 50 : 50 mezi slanými a sladkými příchutěmi, ke kterým se povinně konzumují povolené druhy zeleniny (některé v neomezeném množství). Všechny „sladké“ potraviny (s výjimkou sladkých příchutí instantních proteinových jídel MEDIDIET®) jsou striktně zakázány (včetně ovoce a nepovolených druhů zeleniny s vysokým obsahem sacharidů). K navození tzv. ketózy je třeba organizmu dodat bílkoviny v dostatečném množství (cca 90 g za den). Délku první fáze zásadně určuje terapeut. Zajistí vám rychlý úbytek přebytečných kilogramů, přičemž redukce hmotnosti jde především na úkor tukové tkáně (objektivizuje se měřením na bioimpedanční váze).

V nabídce přípravků MEDIDIET jsou zastoupené i tzv. prvofázové tyčinky. Ty lze používat i během striktní první fáze.

Podrobné informace

2. fáze

2. fáze

NÁVRAT K JEDNOMU „PRAVÉMU“ JÍDLU BOHATÉMU NA BÍLKOVINY, TEDY 3 PROTEINOVÁ JÍDLA MEDIDIET® + POVOLENÁ ZELENINA + 1 PRAVÉ JÍDLO ZE SEZNAMU. OBVYKLÁ RYCHLOST HUBNUTÍ U JINAK ZDRAVÝCH PACIENTŮ: 3 - 5 KG ZA MĚSÍC.

Povinně následuje po fázi 1. Váš terapeut může, s přihlédnutím k vašemu způsobu života či zdravotního stavu, doporučit zahájení redukční kúry rovnou fází 2 (tedy bez předchozí fáze 1). Individuálně ji přizpůsobí vašemu životnímu stylu. Tato méně náročná fáze pak může trvat dlouhodobě (i mnoho týdnů či dokonce měsíců). V podstatě jde o pokračování bílkovinné diety z 1. fáze s tím rozdílem, že je jedno bílkovinné jídlo MEDIDIET® nahrazeno jedním „pravým“ hlavním jídlem s vysokým obsahem bílkovin a minimálním obsahem tuků (například libové drůbeží maso bez kůže, netučné ryby, tofu, mořské plody). Od 2. Poloviny 2. fáze může být jedno sladké instantní jídlo nahrazeno proteinovou tyčinkou* MEDIDIET®.

Podrobné informace

3. fáze

3. fáze

POZVOLNÝ NÁVRAT K SACHARIDŮM, TEDY 2 PROTEINOVÁ JÍDLA MEDIDIET® + POVOLENÁ ZELENINA + 2 PRAVÁ JÍDLA, Z NICHŽ JEDNO JE JIŽ S PŘÍLOHOU /BRAMBOR, RÝŽE, PLÁTEK CELOZRNNÉHO CHLEBA, atp.
OBVYKLÁ RYCHLOST HUBNUTÍ U JINAK ZDRAVÝCH JEDINCŮ: 1 - 2 KG ZA MĚSÍC.

Opět trvá dvojnásobně dlouhou dobu oproti fázi číslo 2, po které povinně následuje. Jejím cílem je nadále dodržovat velmi omezený přísun tuků a klienta postupně navykat na pozvolný návrat složených sacharidů do jídelníčku (tedy nikoliv ve formě rafinovaného cukru, nýbrž v podobě potravin, které sacharidy obsahují, zejména tzv. „škrobovin“ /brambory, rýže, luštěniny/, sladších druhu zeleniny či ovoce). Může trvat i mnoho měsíců. Povolena jsou již 2 „pravá“ hlavní jídla s vysokým obsahem bílkovin a minimálním možným obsahem tuků. Její možnou modifikací je zavedení „pravé“ snídaně a jednoho „pravého“ hlavního jídla. Přílohy i potraviny s obsahem sacharidů zavádíme do jídelníčku velmi opatrně (např. 2 ks menších brambor k jednomu ze dvou hlavních jídel NEBO jeden ks celozrnného pečiva za den NEBO 1ks ovoce denně jako dezert). V této fázi již může být jedno sladké instantní jídlo nahrazeno jakoukoliv proteinovou tyčinkou MEDIDIET®. V této fázi rovněž zavádíme do týdenního programu klienta PRAVIDELNÝ POHYB (alespoň 2 – 3 x týdně!).

Podrobné informace

4. fáze

4. fáze

VYVÁŽENÁ STRAVA NA ZÁKLADĚ NOVÝCH STRAVOVACÍCH NÁVYKŮ,TEDY 1 PROTEINOVÉ JÍDLO MEDIDIET® + 3 PRAVÁ JÍDLA + VEŠKERÁ ZELENINA + OVOCE DENNĚ. OBVYKLÁ RYCHLOST HUBNUTÍ U JINAK ZDRAVÝCH PACIENTŮ: 0 KG ZA MĚSÍC.

Pacient již žije v podstatě zdravě. Nepřejídá se, jí pravidelně 3 – 4 x denně, nejí na noc, definitivně se vzdal konzumace pro organismus bezcenných, toxických či návykových látek (nasycené tuky, rafinovaný cukr, chemicky upravované potraviny, tvrdý alkohol). Dává přednost biopotravinám stejně jako celozrnnému pečivu, nekouří, kvalitní alkohol užívá velmi střídmě a zásadně s jídlem. Potraviny co nejméně ničí vařením při vysokých teplotách. Před tím, než si cokoliv dá do úst, si pokládá otázku: Je to mému organismu k něčemu dobré? Tento životní styl mu musí být příjemný a on se u toho musí cítit dobře. Ve čtvrté fázi je vhodné konzumovat instantní bílkoviny již jen v množství 1 -2 proteinových jídel denně (včetně tyčinky), obvykle jde o proteinovou snídani a případně o odpolední svačinu. Pokud je to nutné, je již možné umírněně sladit medem, stévií nebo třtinovým cukrem.

Čtvrtá fáze je tak de facto doživotním programem pro pacienty, kteří měli v minulosti problém s nadváhou či obezitou.

Podrobné informace

 

Ceník Medidiet

 • Poplatek za vstupní konzultaci
  Celoroční péče
  Kontrola, včetně vážení na bioimpedanční váze
  Poradenství po telefonu
  Kontrola ketolátek
  Měření krevního tlaku
  2500 Kč
  1 kus proteinového jídla70 Kč